Podnośnik koszowy a dźwig budowlany – Czym się różnią?  

Podnośnik koszowy a dźwig budowlany – Czym się różnią?  

Ponieważ ceny wszystkiego drastycznie wzrosły, wielu inwestorów rezygnuje z planowanych budów. Wynajem maszyny to koszt nawet kilku tysięcy złotych dziennie. Takimi niezbędnymi przy dużych inwestycjach budowlanych maszynami jest podnośnik koszowy Gniezno. Czym różni się od dźwigu? Do czego służy? Ile kosztuj jego wynajem?

Podnośnik koszowy w teorii  

Podnośniki koszowe to urządzenia dźwignicowe o różnych możliwościach i parametrach technicznych. Urządzenia te charakteryzują się uniwersalnością i wszechstronnością zastosowania – zarówno przy pracach wewnątrz jakiegoś budynku, jak i na zewnątrz. Są tak skonstruowane, że zapewniają maksymalny komfort i bezpieczeństwo pracy na wysokościach. Ponieważ dostępne są w różnych rodzajach można optymalnie dopasować cechy i parametry techniczne. Dzięki temu podnośnik koszowy Gniezno idealnie nadaje się do rodzaju przeprowadzanych prac. Bez podnośników koszowych trudno byłoby sobie wyobrazić jakiekolwiek prace budowlane czy przemysłowe na wysokościach. Czym różnią się od dźwigów?

dźwig Mogilno

Podnośnik koszowy Gniezno a dźwig

Powiedzieliśmy sobie, czym jest podnośnik koszowy. A czym jest dźwig Mogilno? Dźwig budowlany inaczej nazywany żurawiem budowlanym to urządzenie dźwignicowe wykorzystywane w pracach budowlanych, montażowych i przeładunkowych do przemieszczania ładunków w poziomie i w pionie. Składa się z umieszczonego na kolumnie lub obrotowej podstawie wysięgnika z liną lub łańcuchem, na końcu której znajduje się hak lub chwytak. Jakby wyszczególnić, to na czym polega różnica między podnośnikiem koszowym a dźwigiem? Dźwig świetnie nadaje się do dźwigania i przenoszenia rzeczy, m.in. takich jak maszyny, materiały budowlane, konstrukcje stalowe i inne. Podnośnik koszowy służy głównie do przenoszenia w koszu ludzi i narzędzi do prac na wysokości.

Ile kosztuje wynajęcie podnośnika koszowego?  

Trudno jednoznacznie określić cenę, ponieważ jest ona zależna od firmy oraz od rodzaju umowy, parametrów wynajmowanego sprzętu oraz długości okresu najmu. Jednak średnio możemy uznać, że wynajem podnośnika koszowego to około 120 złotych + 23 % VAT za roboczo godzinę.

admin