Komora normobaryczna – co warto o niej wiedzieć?

Komora normobaryczna – co warto o niej wiedzieć?

Komory normobaryczne już od jakiegoś czasu wykorzystywane są w szpitalach i ośrodkach medycznych. Wykorzystuje się je do leczenia wielu schorzeń – najczęściej w leczeniu oparzeń. Korzystanie z tej komory, jak dowiedziono, daje ogromne korzyści w kwestii całego organizmu. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Czym jest komora normobaryczna Gniezno?

Komora normobaryczna i korzystanie z niej staje się coraz popularniejsze. Korzystanie z niej przyczynia się do poprawy samopoczucia oraz stanu zdrowia. Komora taka składa się z dwóch pomieszczeń i ma postać kapsuły ciśnieniowej. Warunki panujące w komorze ( ciśnienie na poziomie 1500 hPa, zawartość tlenu – 40%, ilość dwutlenku węgla około 0,5%, umożliwiają przyswajanie tlenu przez wszystkie komórki organizmu.

Komora tlenowa Gniezno – zalety

Regularne sesje w komorze tlenowej mają wiele zalet. Korzystają z niej nie tylko Ci, którzy zmagają się z oparzeniami skóry, ale i osoby, które zmagają się z innymi chorobami. Do najważniejszych zalet komory tlenowej zaliczamy:

  • zwiększenie ilości komórek macierzystych,
  • wpływ na lepsze dotlenienie organizmu,
  • stymulacja układu immunologicznego,
  • poprawa kondycji skóry,
  • poprawa jakości i długości snu,
  • polepszenie stanu psychicznego, fizycznego i koncentracji,
  • zahamowanie rozwoju bakterii i drobnoustrojów,
  • zahamowanie starzenia się skóry.

Sesje w komorze tlenowej przyczyniają się również do zmniejszenia obrzęków czy ograniczenia wystąpienia stanów zapalnych. Zalet jest bardzo dużo, dlatego komory te stają się coraz popularniejsze.

Komora normobaryczna Gniezno

Czy wszyscy mogą skorzystać z komory normobarycznej?

To, że komora i korzystanie z niej ma tyle zalet, nie oznacza, że korzystać z niej może każdy.
Osoby, które zmagają się z infekcją wirusową, są przeziębione, mają infekcję górnych dróg oddechowych, zapalenie zatok, a temperatura ciała jest podwyższona nie mogą korzystać z tlenoterapii normobarycznej. Warto pamiętać, że aby tlenoterapia przyniosła efekty musi być wykonana seria wizyt.

admin