Czy w tym roku warto pojechać na wakacje w Polsce?   

Czy w tym roku warto pojechać na wakacje w Polsce?   

Wielu zastanawia się czy w ogóle warto w tym roku pojechać gdzieś na urlop. Nic dziwnego, patrząc na wzrost cen dosłownie wszystkiego. Przy obecnych cenach paliwa przejechanie 1000 kilometrów to koszt nawet 800 zł i więcej. Wynajęcie apartamentu na kilka dni to koszt nawet 1000 zł za osobę. Podobnie, a nawet drożej wypadają domki letniskowe Mielno. Czy warto wyjeżdżać?

Dlaczego wato wyjechać na urlop mimo aktualnych cen?

Aktualne ceny rzeczywiście dla wielu są zatrważające. Niestety jest to rok, który nie zaczął się dobrze i zdecydowanie nie zmierza ku lepszemu. Wybuch wojny, nadal trwająca pandemia, inflacja, braki w dostawach różnych produktów, zagrożenie, że może być susza, wysoki stopień zagrożenia pożarowego… to wszystko wpływa negatywnie na nasze zdrowie zarówno to psychiczne jak i fizyczne. Poza tym pęd życia męczy każdego. Trzeba zarabiać więcej, pracować więcej, spać mniej. Nasze organizmy potrzebują odpoczynku. A badania dowodzą, że najlepiej odpoczywamy poza domem, zmieniając otoczenie. Wtedy dopiero naprawdę potrafimy się wyluzować i zapomnieć o problemach. Jeśli posiadasz dzieci, pomyśl też o nich. Okazuje się, że coraz więcej dzieci w wieku szkolnym cierpi na choroby psychiczne. Odpoczynek i zmiana otoczenia jest naprawdę ważna. Gdzie najlepiej się wybrać?

noclegi Mielenko

Domki letniskowe Mielno, hotele, kurorty – Co się opłaca?

Odpowiedź nie jest łatwa. Zależy od tego, czy wyjazd ma być rodzinny – z dziećmi, czy na przykład tylko we dwoje. Jeśli planujesz rodzinny urlop lub z przyjaciółmi, to z pewnością opłaca się wynająć domki letniskowe Mielno. Dzieci w takich miejscach mogą szaleć bez obaw o rozdrażnionych sąsiadów. Poza tym najczęściej ma się dostęp do tarasu. A nic nie smakuje lepiej niż świeża kawa i pyszne śniadanie jedzone na świeżym powietrzu. Jeśli jedzie więcej osób, warto wynająć domek, ponieważ najczęściej płaci się nie od osoby, a po prostu za dobę, więc po podzieleniu kosztów na kila osób wychodzi dość korzystnie. Jeżeli planujesz wypad z drugą połówką zdecydowanie lepiej wynająć jakiś apartament, jednak ich ceny powalają. Trzeba też uważać, ponieważ nie zawsze noclegi Mielenko, które są tańsze mają niższy poziom niż te droższe.

admin